آنتی ویروس

آنتی ویروس

آنتی ویروس

با شیوع و گسترش بدافزار ها طی سالیان اخیر همه ما به نتیجه ای یکسان در خصوص محافظت از سیستم های خود رسیده ایم و آن، استفاده از انواع آنتی ویروس های قدرتمند است. همین موضوع در سطح بالاتر یعنی امنیت کاربر نهایی سازمان(Endpoint)اهمیت فوق العاده تری می یابد، به طوری که اگر نادیده گرفته شود امنیت با وجود قدرتمند ترین ابزار های امنیتی مانند UTM های گران قیمت و دستورات پیچیده امنیتی بر روی سوییچ و روتر های سازمان، تنها با یک فلش آلوده به باد می رود.

حال که لزوم استفاده از آنتی ویروس در سازمان مشخص شد، شاید چند سوال دیگر ذهن شما را درگیر کند:

 

1) آیا حتما باید از آنتی ویروس لایسنس دار استفاده کنم و یا استفاده از کرک هم مشکلی ایجاد نمی کند؟

 

پاسخ سوال این است: اگر برای هر نرم افزاری بتوان به جای خرید لایسنس از کرک آن استفاده کرد، برای نرم افزار های امنیتی این کار امکان پذیر نیست، چرا که اساسا سرور های دیتابیس این آنتی ویروس ها، تنها آپدیت های لحظه ای و بروز شده خود را برای لایسنس هایی که صادر کرده است می فرستد و همین لحظه های کوتاه هستند که نقش بسزایی در آلوده شدن یا نشدن شبکه ما ایفا خواهند کرد.

 

2) چرا باید از کنسول مدیریتی استفاده کنم؟

 

پاسخ سوال این است: آیا شما وقت کافی دارید تا هر روز به تمامی سیستم های شبکه سر بزنید و از صحت عملکرد آنتی ویروس ها اطمینان حاصل کنید و یا دستوراتی مانند اسکن و آپدیت و تخصیص لایسنس را تک به تک برای تمامی سیستم ها انجام دهید؟

آیا اصلا حاضرید که به جای یک بار دریافت و دانلود آپدیت ها از طریق کنسول مدیریتی، هر کدام از سیستم ها به تنهایی به سرورهای آپدیت متصل شوند و حجمی به اندازه میزان حجم آپدیت ضربدر تعداد کاربران از ترافیک اینترنت شما کاسته شود؟

لازم است بدانید نصب، راه اندازی، پشتیبانی یکساله و حتی خرید کنسول مدیریتی برای شما هزینه ای نخواهد داشت و تنها همان هزینه لایسنس برای همه موارد فوق کافی است.

پاسخ سوال این است: خرید لایسنس و استفاده از کنسول مدیریتی تنها بخشی از روند حفظ امنیت کاربر نهایی به شمار می رود و تنها نصب، راه اندازی و نظارت صحیح است که صحت عملکرد آنتی ویروس های شما را تضمین می کند. با یقین می توان گفت عدم وجود عنصر سوم، تمامی هزینه های شما را به باد خواهد داد.

 

چرا شرکت نیکان ایمن پرداز؟

شرکت نیکان ایمن پرداز با تکیه بر تجارب خود و کارشناسانی که علاوه برداشتن مدرک بین المللی در این حوزه، توانایی بالایی در طراحی سناریو مناسب و رفع مشکلات احتمالی را دارند، به شما اطمینان می دهد که هزینه شما بالاترین کارایی را برای سازمان شما به همراه خوهد داشت.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *