مجازی سازی

راهکارهای مجازی سازی

راهکارهای مجازی سازی

مجازی سازی در معنای عام یعنی: استفاده بهینه از منابع سخت افزاری شبکه و اتفاقا خیلی از ما به همین معنای عام از مجازی سازی در شبکه خود استفاده می کنیم، غافل از اینکه پیاده سازی مجازی سازی به صورت استاندارد می تواند شبکه سازمان را تا 99 درصد پایدار نگه دارد.

قابلیت های کلیدی و گسترده محصولات مجازی سازی، به شما این امکان را می دهد که شبکه را با بیشترین بازده و کمترین زمان مدیریت کنید. مجازی سازی استاندارد خود نمونه بارزی از قانون 20-80 است که به ما می گوید: با صرف 20 درصد زمان و انرژی، بازدهی معادل 80 درصد خواهیم داشت.

 

 

با توجه به اهمیت مجازی سازی و تبدیل شدن این فناوری به جزء جدا نشدنی شبکه های امروزی، جامعه IT نیز از این امر غافل نبودند و سعی در ارائه محصولات خود در این حوزه کرده اند. از این میان این شرکت ها تنها اندکی موفق به جلب رضایت مشتریان و برآورده کردن نیازها و جزئیات مهم سناریو های مجازی سازی شدند. شرکت VMware، Citrix و Hyper-v مایکروسافت از سردمداران این حوزه هستند.

 

به طور کلی می توان مزایای مجازی سازی را به چند دسته تقسیم کرد:

 

                1) کاهش هزینه خرید سخت افزار

                2) کاهش هزینه پشتیبانی و نگهداری سخت افزار های متعدد

                3) مدیریت متمرکز داده های مهم

                4) سهولت پشتیبان گیری و حفظ داده های مهم

                5) صرفه جویی در زمان

                6) مدیریت بحران ساده تر

ناگفته نماند مزایایی که در بالا ذکر شد، مستلزم پیاده سازی صحیح مجازی سازی طبق استاندارد ها و اپدیت های به روز جهانی هستند و اگر غیر از این باشد چیزی جز دردسر بیشتر به ارمغان نخواهد آمد.

 

حال چرا نیکان؟

شرکت نیکان ایمن پرداز با استناد به تجربه های موفق و کارشناسان خبره خود در این حوزه، این اطمینان را به شما می دهد که بهترین انتخاب برای اعتماد شما خواهد بود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *