تولید نرم افزار امروزه به دلایل زیر مهم است:

1- افزایش بهره‌وری:

نرم افزارها باعث افزایش بهره‌وری در سازمان‌ها و صنایع مختلف می‌شوند. با استفاده از نرم افزارهای مناسب، فرآیندهای کسب و کار بهبود یافته و به طور خودکار و سریعتر انجام می‌شوند.

2- کاهش هزینه‌ها:

تولید نرم افزارهای مناسب و سازگار با نیازهای سازمان، می‌تواند هزینه‌های مربوط به عملیات و فعالیت‌های مختلف را کاهش دهد. برای مثال، استفاده از نرم افزارهای حسابداری مناسب می‌تواند هزینه‌های حسابداری را کاهش داده و فرآیندهای مالی را بهبود بخشد.

3- افزایش سرعت و دقت:

استفاده از نرم افزارهای مناسب باعث افزایش سرعت و دقت در انجام فعالیت‌ها و عملیات می‌شود. این امر می‌تواند بهبود قابل توجهی در عملکرد سازمان داشته باشد و باعث افزایش رضایت مشتریان و کاربران نهایی می‌شود.

4- امکانات جدید:

تولید نرم افزارهای جدید و نوآورانه، امکانات و قابلیت‌های جدیدی را برای کاربران فراهم می‌کند. این امر باعث ارتقای تجربه کاربری و رقابت‌پذیری سازمان در بازار می‌شود.

5- افزایش امنیت:

تولید نرم افزارهای مناسب و با رعایت استانداردهای امنیتی، می‌تواند به افزایش سطح امنیت سازمان کمک کند. نرم افزارهای مناسب با قابلیت‌های حفاظتی قوی می‌توانند سازمان را در برابر تهدیدات امنیتی مختلف محافظت کنند.
به طور کلی، تولید نرم افزارهای مناسب و با کیفیت می‌تواند بهبود قابل توجهی در عملکرد سازمان و رشد و توسعه آن به همراه داشته باشد.

چرا شرکت نیکان برای تولید نرم افزار؟

فرآیند ساخت نرم افزار های کاربردی بر عکس تصور بسیاری از کاربران، پیچیده، زمانگیر، مشتمل بر ظرافت های خاصی مانند، بررسی کیفیت و آزمون های مختلف است که اگر هر یک از این فرآیندها به درستی انجام نشوند خروجی کار با شکست کامل روبرو می شود. برهمین اساس شرکت نیکان با دارا بودن گروه کامل و مجرب از برنامه نویسان حرفه ای که بعضا مدرسین دانشگاه می باشند و با توجه به نکات مهم ذیل سعی بر تولید یک محصول با کیفیت و قابل اطمینان برای مشتریان خود دارد.

برنامه ریزی و امکان سنجی

از مهم ترین کارها در تولید نرم افزار استخراج و تحلیل نیازمندی های آن سامانه است و براساس نیازمندی ها و تحلیل های به دست آمده، برنامه ریزی جهت تولید به موقع نرم افزار از قابلیتهای شرکت نیکان می باشد.

پیاده سازی آزمون و مستندسازی

پیاده سازی قسمتی از فرایند تولید نرم افزار است که مهندسان نرم افزار در دنیای واقعی تمام کدهای پروژه را می نویسند و نسخه اولیه ی نرم افزار تولید می شود.
آزمون نرم افزار به فرایند ارزیابی نرم افزار به منظور اطمینان از عملکرد صحیح آن در رویدادهایی مختلفی که ممکن است در دوره استفاده از نرم افزار با آن مواجه شود می باشد و به عبارت دیگر پیدا کردن خطاهایی احتمالی یک نرم افزار برای عملکرد درست، صحیح و بهینه آن در طول استفاده از آن است. هر چقدر نرم افزار بتواند با رویدادها مختلف به صورت مطلوب تر و قابل پذیرش تری چه از نظر عملکرد و چه از راحتی کاربر داشته باشد می توان انتظار داشت نرم افزار دارای عملکرد بهتری می باشد. پس از تولید نرم افزار مرحله ی بسیار مهم آزمون نرم افزار توسط تیم آزمون شرکت نیکان انجام و تمامی مراحل ساخت و آزمون جهت استفاده ی آیندگان از محصول، مستند سازی می گردد.

استقرار و نگهداری سامانه

شرکت نیکان با دارا بودن کادر فنی مجرب و فعال محصولات خود را در محل استفاده مشتری نصب و تحویل داده و با بازدیدهای دوره ای مسئولین فنی شرکت، خطاهای احتمالی و حتی به روز رسانی های درخواستی مشتری در کوتاهترین زمان انجام می گیرد.

تضمین کیفیت

روش های تضمین کیفیت نرم افزار، کل فرايند توسعه نرم افزار را دربر می گیرند. از جمله مراحل توسعه نرم افزار می توان به تعریف نیازمندی ها، طراحی نرم افزار، کدنویسی، بازبینی کد، مدیریت پیکربندی نرم افزار، تست، مدیریت پخش، یکپارچه سازی محصول اشاره کرد. تضمین کیفیت نرم افزار به اهداف، الزامات، توانایی ها، فعالیت ها، اندازه گیری ها و ارزیابی ها سامان می بخشد.